K čemu může být dětem užitečná jóga?

Ve čtvrtek 12. ledna jsme do školy pozvali cvičitelku jógy, paní Pavlínu Kochovou.

Cvičili jsme ásány (pozice), pranajámu (dýchání), koncentrace, zpívali mantry, poznali etický kodex jógy. Poslouchali bajku z knihy „Budhovy pohádky“ od indického autora s názvem „O princi, který se toho měl hodně naučit“. A pak kreslili postavy učitele a přemýšleli o učitelích ve svém životě. Potřebujeme učitele? Koho považujeme za svého učitele? Co to pro nás znamená? O čem se učíme? – Poznáváme svět kolem nás, poznáváme lidi kolem sebe, poznáváme sami sebe! Učíme se celý život a to, co jsme se naučili, předáváme potom zase dál, dalším lidem (svým dětem, přátelům…).
A na vlastní kůži jsme zakusili, že jóga nám může pomoci lépe se koncentrovat během vyučování, naučit se správnému držení těla a dýchání. Díky ní můžeme rozvíjet zpětnou reflexi a sebehodnocení. Bylo to moc fajn, děkujeme.
Od té doby se snažíme ráno zacvičit alespoň jednu ásanu

Datum vložení: 29. 1. 2023 15:43
Datum poslední aktualizace: 29. 1. 2023 15:47