Den s Andersenem

Každoroční akce na podporu dětského čtenářství

Kvůli pandemickým opatřením by bylo složité organizovat nocování ve škole, nechtěli jsme ale děti o Noc s Andersenem připravit úplně. Mája pro ně proto vymyslela dopoledne plné her zasazených do světa komiksu "Asterix a Obelix". Hned ráno se děti dozvěděly, že druidu Panoramixovi došel kouzelný nápoj, díky kterému chrání celou vesnici před nájezdy Římanů. Aby mohl uvařit novou várku, potřeboval sehnat několik surovin. Děti (neboli galští bojovníci) se tedy prostřednictvím připraveného "gamebooku" vydaly na cestu do Začarovaného lesa, kde plnily různé úkoly (stavěly žebřík, překonávaly děravou lávku, skládaly zkoušky moudrosti a odvahy) a získávaly potřebné suroviny. Nakonec uvařily kouzelný nápoj, zachránily vesnici a získaly diplom a sladkou odměnu. Díky hernímu dopoledni se děti naučily lépe spolupracovat jako tým, dozvěděly se o sobě navzájem spoustu nových věcí a procvičily si komunikaci a logické myšlení.

Datum vložení: 29. 4. 2021 13:04
Datum poslední aktualizace: 6. 5. 2021 13:11