Čištění ptačích budek

9.11.2022

Letošní druhý ornitologický projekt jsme zahájili ve třídě promítáním zajímavostí o sovách a seznámením s druhy na našem území. Zvláštní pozornost jsme věnovali snaze ornitologů o záchranu sýčků v České republice, ti takřka vymizeli. Děti k tématu získaly zajímavé informace.  Ve druhé dopolední části jsme se vypravili ven vyčistit ptačí budky ( které jsme na jaře vyvěsili) před školou a u mateřské školky. Děti tak měly možnost zblízka vidět, z jakého materiálu si drobní pěvci v budce budují hnízdo. Dále bylo možné spatřit také parazity, kteří v ptačích hnízdech cizopasí. Dětem se nemuselo pak zdlouhavě vysvětlovat, že je vyčištění budky potřebné. Děkujeme školníkovi panu Davidu Březinovi za spolupráci.

Datum vložení: 13. 11. 2022 11:14
Datum poslední aktualizace: 13. 11. 2022 11:20