Projekt Filozofie hrou

Ve škole se nám rodí malí filozofové.

Cílem projektu bylo otevřít s dětmi debatu na různá společenská témata – kultura, náboženství, tradice, politika, národ atd.

Žáci během celého dopoledne rozvíjeli schopnost umět se správně zeptat na to, co je zajímá, zajímat se o nové a nové věci, zabývat se otázkami, na které neexistuje jednoznačná odpověď, vytvářet si své vlastní názory. Být kreativní, ale také otevření nápadům ostatních. Učili se vidět svět z různých úhlů pohledu.

Byli rozděleni do čtyř skupin, každá skupina měla přidělenou vlastní zemi. Každé kolo hry jsme začali diskusí na určité téma (historie, kultura – divadlo, hudba, tanec, malířství…, náboženství, tradice, politické zřízení) a žáci se pak dohodli, jak budou svou společnost postupně vytvářet a rozvíjet. Vše malovali na velký arch papíru. Svou společnost pak všechny skupiny prezentovaly ostatním.

Datum vložení: 28. 1. 2021 13:01
Datum poslední aktualizace: 3. 6. 2021 18:49